České minipivovary zamíří do JAR

Publikováno: 16. 1. 2017

České minipivovary míří do JARNaše komora byla již před dvěma lety oslovena předním českým výrobcem minipivovarů, aby pro něho zpracovala podrobnou rešerši v tomto segmentu. Její výsledky překvapili všechny.

Minipivovary v JAR téměř nejsou a po prvotním představení je o ně obrovský zájem. Premium Beer a Premium Draft Beer je zcela nový segment, který by mohl pomoci zatraktivnit řadu míst, kterým již sláva začíná pomalu šednout a které vedle vetší či menší rekonstrukce potřebují nalákat zpět své klienty novými technologiemi, výrobky a službami.

Tyto provozy sice nemohou konkurovat velkým výrobcům ani objemem produkce, ani cenou, ale na rozdíl od nich nabízejí zákazníkům většinou jiné pivo, než jakým je u nás i ve světě nejrozšířenější ležák. Díky malým vyráběným objemům mohou více experimentovat a vařit různé pivní speciály. Právě to oslovilo pijáky piva a malé restaurační pivovary se staly fenoménem. Na duben se připravuje prezentace minipivovarů v Johannesburgu, kde již proběhnou konkrétní jednání s přímými zájemci.

Budeme u toho ;o)